Offering you a complete choice of products which include amoxicillin 500 capsule, amoxicillin capsules 250 mg, amoxicillin potassium clavulanate 500 mg toxo mox, amoxicillin potassium clavulanate oral suspension toxo mox, amoxicillin potassium clavulanate tablet and amoxiciliine novamox 125 suspention.
₹ 120 / Box Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 15 capsules |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Almox |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Capsule |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Amoxicillin |
₹ 289 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Pack Size | 10 capsules |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Almox |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Capsule |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Amoxicillin |
₹ 290 / Box Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 20 tablets |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Toxo Mox |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Amoxicillin, Clavulanate |
₹ 285 / Box Get Latest Price
| Strength | 228.5 mg/5 ml |
| Pack Size | 60 ml |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Toxo Mox |
| Dosage Form | Liquid |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Clavulanate, Amoxicillin |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Clavpet |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Amoxicillin, Clavulanate |
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Strength | 125 mg/5 ml |
| Pack Size | 60 ml |
| Usage | Paediatric |
| Brand | Novamox |
| Dosage Form | Liquid |
| Prescription | Prescription |
| Flavour | Strawberry |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Amoxicillin |
₹ 42 / Box Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Pack Size | 15 capsules |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Almox |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Capsule |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
₹ 299 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Depilox |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Box |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India