Offering you a complete choice of products which include lenvatinib lenced 10mg capsule, finasteride 1mg finalo tablets, dutasteride 0.5mg capsules duprost, 10mg lenvanamo lenvatinib capsules, trenbolone enanthate 200 mg relitren e and tenof em emtricitabine + tenofovir disoproxil fumarate tablets.
₹ 3500 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Lenced |
| Capsules per Pack | 30 Capsules |
| Usage | Liver Cancer, Cancer Care |
| Form | Capsule |
| Pack Type | Strip |
| composition | Lenvatinib |
₹ 65 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Brand | Finalo |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | Male Pattern Baldness |
| Manufacturer | Intas |
₹ 295 / Strip Get Latest Price
| Combination | Dutasteride Tamsulosin |
| Pack Size | 10 capsules |
| Brand Type | Duprost |
| Prescription | Prescription |
| Dosage Form | Hard Capsule |
| Packaging Type | Strip Pack |
₹ 2960 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Lenvanamo |
| Usage | Thyroid Cancer |
| Form | Capsule |
| Capsules per Pack | 30 Capsules |
| Compostion | LENVATINIB |
| Manfacturer | SHIVNAAM |
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Composition | Trenbolone Enanthate |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Liquid |
| Brand | Relitren E |
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Grade | USP |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 1500 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Tenof |
| Manufacturer | Hetero Healthcare |
| Strength | 300 mg |
| Form | Tablet |
| Composition | Emtricitabine & Tenofovir Disoproxil Fumarate |
| Generic Name | Tenofovir DF |
| Pack Size | 30 tablets |
| Usage | HIV First Line |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Prescription |
₹ 6500 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | Erlocip |
| Tablets per Pack | 30 Tablets |
| Usage | Lung Cancer |
| Form | Tablet |
| Pack Type | Bottle |
| Prescription Type | Prescription |
₹ 45000 / Box Get Latest Price
| Composition | Tucatinib |
| Strength | 150 mg |
| Brand Name | Tuccatinn |
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage / Application | Resale / B2B |
| Country of Origin | India |
₹ 2500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Release Type | Delayed release |
| Brand | Poscosafe |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packing Type | Blister |
| Shelf Life | 36 months |
| Manufacturer | Sun Pharma |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Composition | Dutasteride Only |
| Drug Type | Branded |
| Brand Name | Dutanol |
| Usage | Pharmacy/Resale |
| Medicine Type | Allopathic |
₹ 5000 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | LENVATINIB |
| Usage | Thyroid Cancer |
| Form | Capsule |
| Capsules per Pack | 30 Capsules |
| Pack Type | Blister |
| Manufacturer | Natco |
₹ 131 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Empagliflozin (10mg) |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
| Marketer | Lupin |
₹ 6030 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Dash 50 mg |
| Tablets per Pack | 60 Tablets |
| Usage | BDR |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Tablet |
| Release Type | Film Coated |
₹ 450 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 100 Tablets |
| Brand | Kachhela |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Origin | Indian |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Brand | Rebopag 25 |
| Pack Size | 14 Tablets |
| Manufacturer | MSN |
| Form | Tablet |
| Composition | Eltrombopag Olamine |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription Type | Prescription |
₹ 50 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Usage/Application | Human Consumption |
| Packaging Size | 100 mg |
| Pharmacopoeial Grade | IP |
| Dosage Form | Capsule |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | India |
₹ 440 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Pack Size | 4 tablets |
| Brand | Vorier |
| Dosage Form | Tablet |
| Packing Type | Strip |
| Usage | Hospital |
| Shelf Life | 24 months |
| Manufacturer | Zydus |
₹ 2755 / Box Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Brand | lenalidomide |
| Capsules per Pack | 10 Capsules |
| Usage | Cancer Care |
| Form | Capsule |
| Pack Type | Bottle |
| Manufacturer | Natco |
₹ 154 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Empaone |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 12000 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Brand | Indenza |
| Units per Pack | 112 Units |
| Usage | Prostate Cancer |
| Pack Type | Strip |
| Composition | Enzalutamide |
₹ 17411 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 400 mg + 100 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | SOVIHEP V |
| Form | Tablet |
| Manufacturer | Zydus Cadila |
| Packaging Type | Bottle |
| Composition | Sofosbuvir + Velpatasvir |
| Treatment | Chronic hepatitis C |
| Prescription | Prescription only |
| Country of Origin | India |
₹ 1299 / Strip Get Latest Price
| Ulipristal Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10 capsules |
| Usage | Emergency Use Only |
| Formulation | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 25°C |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | Single PFS |
| Dose Form | PFS |
| Brand | Eprex |
| Prescription Type | Prescription |
| Indication | CKD Anaemia |
| Route | SC |
| Storage | 2–8°C |
| Strength | 2000 IU |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Active Ingredient | Salbutamol |
| Strength | 2.5mg/5ml |
| Pack Size | 10x2.5ml |
| Brand | Asthalin |
| Usage | Asthma |
| Sterility | Sterile |
| Storage | Room Temperature |
| Prescription | Prescription |
₹ 7000 / Strip Get Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Release Type | Extended release |
| Brand | CANDIPOZ GR 300 |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packing Type | Strip |
| Usage | Export |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 25 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Cytotam |
| Composition | Tamoxifen 10 mg |
| Indication | Breast Cancer |
| Prescription Type | Rx Only |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Cipla |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India