Prominent & Leading from Nagpur, we offer toceranib phosphate-10 tablet, cabermax 0.5 tablets, anastrozole arimee 1 mg tablet, fenbendazole tablet 222 mg febentel, trazodone trazonil 100 mg tablets and gabapentin 800 mg tablets gabafresh.
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Finished Dose |
| Dosage Form | Tablet |
| Species | dogs |
| Therapeutic Class | Antibiotic |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Status | Rx |
| WHO GMP Certified | Yes |
| Brand | Other Brand |
₹ 275 / Strip Get Latest Price
| Cabergoline Strength | 0.5 mg |
| Indication | Hyperprolactinemia |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Size | 4 tablets strip |
| Storage | Store Below 25°C |
| Prescription Type | Endocrinologist Rx |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 514.50 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Arimee |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufactured By | Kachhela |
| Usage/Application | Clinical |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Strength | 222 |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Animal Type | Dog |
| Dosage Form | Tablet |
| Composition | Fenbendazole |
| Brand | Other Brand |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
₹ 115 / Box Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Brand | Trazonil |
| Composition | Trazodone Hydrochloride USP |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Strength | 100 mg |
| Shelf Life | 24 month |
| Packaging Type | Strip |
₹ 160 / Strip Get Latest Price
| Strength | 800 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Combination | Gabapentin Alone |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Salt Form | Gabapentin |
₹ 190 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Formulation | Tablet |
| Brand | Naltrexone |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Usage | Alcohol Dependence |
₹ 530 / Strip Get Latest Price
| Strength | 550 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Rifagut |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Rifaximin |
| Usage | Hepatic encephalopathy |
| Marketer | Sun Pharmaceutical Industries Ltd |
₹ 407 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Brand | Eliquis |
| Pack Size | 10 tablets |
| Indication | AF stroke prevent |
| Composition | Apixaban 2.5 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Marketer | Pfizer Ltd |
₹ 1870 / Vial Get Latest Price
| Type of Ester | Blend (Sustanon) |
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Usage/Application | Bodybuilding |
| Country of Origin | India |
| Prescription Required | Yes |
| Form | Injection |
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 180 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Physical Form | Oil-Based Solution |
| Route of Administration | Intravenous |
| Brand | Drostawin |
| Manufacturer | Generic Manufacturer |
| Storage Condition | 20-25 degree c |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 180 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Physical Form | Oil-Based Solution |
| Route of Administration | Intramuscular |
| Brand | Mestronex |
| Treatment | Breast Cancer |
| Manufacturer | Generic Manufacturer |
| Packaging Size | 1 x 1 |
| Storage Condition | 20-25 degree c |
| Shelf Life | 24 months |
| Container Type | Vial |
| Composition | Drostanolone Propionate |
₹ 250 / Strip Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Brand | Trazocan |
| Composition | Trazodone Hydrochloride |
| Treatment | Depression |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Strength | 100 mg |
| Shelf Life | 36 month |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Storage | Store Below 25°C |
₹ 150 / Strip Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Brand | Trazokem |
| Composition | Trazodone Hydrochloride |
| Treatment | Depression |
| Packaging Size | 20 × 10 tablets |
| Strength | 100 mg |
| Shelf Life | 24 month |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tadora |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Manufacturer | zundus |
| Country of Origin | India |
| Type | Branded |
| Ideal For | Men |
₹ 184 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.50 |
| Combination | With Timolol |
| Bottle Size | 5 ml |
| Use Case | Ocular Hypertension |
| Dosage Form | Eye Drop |
| Patient Group | Adult |
| Preservative | Preservative Free |
₹ 8700 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Azel |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 14 Capsules |
| Manufacturer | Dr.Reddy's |
Azel 80mg Capsule is an antiandrogen. It works by blocking the effect of the natural male hormones on the growth of prostate cells.
Uses:
Azel 80mg Capsule is used in the treatment of prostate cancer.
₹ 4350.00 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Azel |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 28 Capsule |
| Composition | Enzalutamide |
₹ 810.00 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Altraz |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufactured By | Alkem |
₹ 798 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anashil |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Usage/Application | Clinical |
₹ 508.00 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anaridex |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufactured By | Healing Pharma |
₹ 263 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anaash |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Form | Tablet |
₹ 710 / Bottle Get Latest Price
| Minoxidil Strength | 5% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Tricosilk F |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Ajanta |
₹ 122 / Strip Get Latest Price
| Uses | Narcolepsy |
| Drug Strength | 200 mg |
| Brand | modafinil |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Pharmacopoeia Standard | USP |
| Pack Size | 1 × 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
₹ 400 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anabol |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufactured By | Evolve Biolabs |
₹ 78 / Strip Get Latest Price
| Dose | 5 mg |
| Form | Tablet |
| Brand | Selgin |
| Manufacturer | Intas Pharmaceuticals |
| Pack Size | 1 x 10 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
| Storage Condition | Store in Cool and Dry Place |
| Age Group | Adults |
| Composition | Selegiline Hydrochloride |
₹ 720 / Vial Get Latest Price
| Composition | Nandrolone Undecanoate |
| Brand | Instabolin |
| Manufacturer | Intas |
| Dosage Strength | 100 mg |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Volume Per Ampoule | 1 ml |
| Pack Configuration | 1 x 1 ampoules |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Composition | Adapalene |
| Form | Gel |
| Brand | Adaclene |
| Manufacturer | Winlife |
| Dose | 15 gm |
| Strength | 0.1 % |
| Packaging Type | Tube |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Pack Size | 10*10 |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Release Type | Immediate |
| Prescription | Prescription |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Composition | Rosuvastatin Calcium |
| Strength | 5 mg |
| Brand | Roustrin |
| Packaging Size | 10 × 15 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 month |
| Treatment | High Cholesterol |
₹ 195 / Strip Get Latest Price
| Brand | Depilox |
| Treatment | Depression |
| Packaging Size | 100 tablets |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
| Pharmacopeia Standard | USP |
| Strength | 100 mg |
₹ 900 / Box Get Latest Price
| Brand | Robican |
| Manufacturer | American remedies |
| Treatment | Muscle Pain |
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 10 x 10 tab |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Box |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 2710 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Brand | Lenanamo |
| Capsules per Pack | 30 Capsules |
| Usage | Multiple Myeloma |
| Form | Capsule |
| Pack Type | Bottle |
| Manufacturer | SHIVNAAM |
₹ 895 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand | Capegard |
| Pack Type | Strip |
| Tablets per Pack | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Manufacturer | Cipla |
₹ 2420 / Box Get Latest Price
| Brand | Actorise 40 |
| Pack Size | Pack of 4 |
| Strength | 40 mcg |
| Indication | CKD Anaemia |
| Route | SC |
| Storage | 2–8°C |
| Volume | 0.4 mL |
| Molecule | Darbepoetin Alfa |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Brand | Letroz |
| Tablets per Pack | 5 Tablets |
| Usage | Breast Cancer |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablet |
| Composition | Letrozol |
₹ 26000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Brand | Samtica |
| Packaging Size | 120 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufactured By | Samarh |
| Form | Tablets |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Empastar |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Marketer | Goodman pharmaceuticals |
₹ 20480 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 400 mg |
| Brand | SoviHep |
| Pack Size | 28 tablets |
| Manufacturer | Zydus cadila |
| Packaging Type | Bottle |
| Treatment Duration | 24 weeks |
| Composition | SOFOSBUVIR ( 400 MG ) |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India