Our range of products include adalimumab 40mg injection, 5mg tofasig tofacitinib tablets, aldigesic p aceclofenac and paracetamol, hydroxychloroquine hcqs 200 mg tablets, tofacitinib tablets betrecep 5mg and allopurinol 300mg tablets zyrik.
₹ 7300 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Zydus |
| Delivery Form | Injection |
| Packaging Size | 1 pre filled syringe |
| Originator Or Biosimilar | Originator |
| Storage Temp | 2–8°C |
₹ 267 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Tofasig |
| Composition | Tofacitinib 5 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Rheumatoid Arthritis |
| Manufacturer | Other Manufacturer |
₹ 489 / Box Get Latest Price
| Brand | Alkem |
| Aceclofenac Strength | 200 mg |
| Paracetamol Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 10x1x10 tablets |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Pain Relief |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 75 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Tablets Per Strip | 15 Tablets |
| Brand | HCQS |
| Composition | Hydroxychloroquine Sulfate |
| Application | Malaria |
| Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packing Type | Strip |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 460 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Tofacitinib |
| Composition | Tofacitinib 5 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 56 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Other Manufacturer |
₹ 278 / Strip Get Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Brand | Zyrik |
| Usage | Chronic Gout |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Salt | Allopurinol |
₹ 145 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Combination | Artesunate Alone |
| Tablets Per Strip | 9 Tablet |
| Form | Tablet |
| Application | Falciparum Malaria |
| Packing Type | Strip |
| Brand | Lupin |
₹ 7300 / Vial Get Latest Price
| Brand | Exemptia |
| Strength | 40 mg |
| Delivery Form | Pre Filled Syringe |
| Strength Per ml | 40 mg/0.8 ml |
| Usage | Rheumatoid Arthritis |
| Packaging Size | 1 pre filled syringe |
| Storage Temp | 2–8°C |
| Manufacturer | Zydus |
| Composition | Adalimumab |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India