Our product range includes a wide range of acyclovir ocuvir eye oint, azithromycin zaha 1% ointment, cortecycline tetracycline + hydrocortisone eye ointment, melacare hydroquinone + tretinoin + mometasone cream and 5 gm oraways triamcinolone oral paste.
₹ 63 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 5 g |
| Composition | Lubricant |
| Brand | FDC |
| Usage | Bacterial |
| Prescription | Rx Only |
| Storage | Store Below 25°C |
| Packaging Type | Tube |
₹ 183 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 10 g |
| Composition | Antibiotic |
| Brand | Ajanta |
| Usage | Bacterial |
| Prescription | Rx Only |
| Sterile | Yes |
| Packaging Type | Tube |
| Shelf Life | 12 months |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Brand | Syntho Pharmaceuticals Pvt Ltd |
| Strength | 2% |
| Pack Size | 3.5 g |
| Composition | Tetracycline |
| Packaging Type | Tube |
| Usage | Bacterial Infection |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 250 / Tube Get Latest Price
| Pack Size | 25 g |
| Composition | HQ+Tret+Mometasone |
| Pack Type | Lami tube |
| Prescription | Prescription |
| Skin Type | Normal skin |
| Form | Cream |
| Shelf Life | 24 months |
| Brand | Branded |
₹ 108 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 5 g |
| Active Ingredient | Triamcinolone |
| Brand | Oraways |
| Form | Gel |
| Flavour | Mint |
| Prescription | Rx Only |
| Shelf Life | 12 months |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India