Pioneers in the industry, we offer sirolimus siroboon 3 mg tablet, gabapentin 800 mg tablets gabatop, dutasteride 0.5mg capsule avosteride, low dose naltrexone 4.5 mg tablets, zopfresh zopiclone 20 mg tablets and dutasteride novodart 0.5 mg tablet exporter / supplier from india from India.
₹ 1500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 3 mg |
| Brand | Siroboon |
| Packaging Size | 30 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Type | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 364 / Strip Get Latest Price
| Strength | 800 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand Type | Branded |
| Usage | Neuropathic Pain |
| Combination | Gabapentin Alone |
| Form | Tablet |
| Salt Form | Gabapentin |
| Marketer | Healing Pharma |
₹ 132 / Strip Get Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Combination | Dutasteride |
| Pack Size | 10 capsules |
| Brand Type | Branded |
| Indication | BPH |
| Dosage Form | Softgel Capsule |
| Packaging Type | Strip Pack |
₹ 160 / Strip Get Latest Price
| Strength | 4.5 mg |
| Pack Size | 30 tablets |
| Formulation | Tablet |
| Brand | Naltrexone |
| Packaging Type | Blister |
| Usage | Alcohol Dependence |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 700 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Zopfresh |
| Composition | Zopiclone |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
| Storage Conditions | Store Below 30°C |
₹ 40 / Strip Get Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Composition | Dutasteride Only |
| Drug Type | Branded |
| Brand Name | Novodart |
| Usage | Pharmacy/Resale |
| Medicine Type | Allopathic |
₹ 8072 / Box Get Latest Price
| Strength | 4 mg |
| Brand | Olumiant |
| Composition | Baricitinib 4 mg |
| Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 7 tablets |
| Usage | Rheumatoid Arthritis |
| brand name | Oluimiant |
₹ 220 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Release Type | Conventional |
| Usage | Angina |
| Prescription Type | Prescription |
| Dosage Form | Tablet |
| Storage | Below 25 C |
₹ 750 / Strip Get Latest Price
| Strength | 75 mg |
| Brand | ELIWEL |
| Composition | Amitriptyline Hydrochloride |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Size | 10x10 |
| Packaging Type | Strip |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Storage | Store Below 25°C |
| Treatment | Depression |
₹ 100 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Efon |
| Packaging Size | 10 x 10 capsules |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Storage Conditions | Store Below 25°C |
₹ 1500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 100 |
| Usage | Human |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Prescription |
| Composition | Niclosamide |
| Brand | Other Brand |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
₹ 75 / Strip Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Brand | Trazokem |
| Composition | Trazodone Hydrochloride |
| Treatment | Depression |
| Packaging Size | 20 × 10 tablets |
| Strength | 50 mg |
| Shelf Life | 36 month |
₹ 120 / Strip Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Brand | Trazosig |
| Composition | Trazodone Hydrochloride |
| Treatment | Depression |
| Packaging Size | 20 × 10 tablets |
| Strength | 100 mg |
| Shelf Life | 24 month |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 6 mg |
| Brand | Eszopimaxx |
| Composition | Eszopiclone |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Shelf Life | 2 years |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Form | Tablet |
₹ 180 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Medicine Type | Tablets |
| Formulation Type | Gastro-Resistant |
| Brand | Dulata |
| Composition | Duloxetine |
| Packaging Size | 10 × 10 tablets |
| Shelf Life | 24 month |
₹ 462 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | TOFASOOTH |
| Composition | Tofacitinib 5 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Type | Prescription |
| Manufacturer | Other Manufacturer |
₹ 230 / Tube Get Latest Price
| Strength | 4 % |
| Pack Size | 50 g |
| Prescription | OTC |
| Form | Gel |
| Pack Type | Tube |
| Usage Area | Shoulder Pain |
| Shelf Life | 24 months |
| Country Of Origin | India |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Injection Site | IP |
| Treatment | Allergic Disorders |
| Strength | 40 mg |
| Brand | MBCORT |
| Shelf Life | 24 years |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Composition | Triamcinolone Acetonide |
Triamcinolone Acetonide Injection is used in a variety of conditions such as allergic disorders, arthritis, gout, blood diseases, breathing problems, certain cancers, eye diseases, intestinal disorders, collagen and skin diseases.
Talk to your doctor about the risks and benefits of triamcinolone, especially if it is to be injected near your spine (epidural). Rare but serious side effects may occur with epidural use. Triamcinolone is known as a corticosteroid hormone (glucocorticoid). It works by decreasing your body's immune response to these diseases and reduces symptoms such as swelling.
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Tablets per strip | 10 tablet |
| Brand | Pruease |
| Form | Film coated |
| Prescription | Rx only |
| Pack type | Blister |
| Usage | Chronic constip |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India