We are a leading of abbott melaglow cream, xylocaine lidocaine 5% ointment and regen d 150 recombinant human epidermal growth factor gel from Nagpur, India.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Melaglow |
| Pack Size | 15 g |
| Product Type | Glow Cream |
| Ideal For | Unisex |
| Skin Type | All Skin Types |
| Form | Cream |
| Special Feature | Skin Whitening |
| Ingredient Type | Natural |
₹ 61.53 / Tube Get Latest Price
| Strength | 5% |
| Pack Size | 20 g |
| Application Area | Skin, Oral |
| Composition | Lignocaine HCl |
| Packing Type | Tube |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store below 25°C |
₹ 300 / Box Get Latest Price
| Drug Class | PPI |
| Dosage Form | Gel |
| Strength | 150 |
| Pack Size | 1 Gel |
| Target User | Adult |
| Prescription | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
Heena (Export Head)
Newlife Pharma
Plot No. 33, Balaji Nagar, Near Bhavani Hospital, Pardi, Bhavani Hospital, Bhawani Nagar
Nagpur - 440035, Maharashtra, India